O mnie

Alek Biesiada

Dzień dobry!

Z tej strony Alek Biesiada (@lekbiesiada) – jestem lekarzem i na co dzień pracuję w gabinecie lekarza rodzinnego, a także jako lekarz hospicjum domowego. 

Obecnie odbywam specjalizację z medycyny rodzinnej, na stałe pracuję w Przychodni Radziszów pod Krakowem.

Ten blog powstał z mojej potrzeby dzielenia się wiedzą i z głębokiego przekonania, że edukacja Pacjentów i Ich Bliskich jest kluczem do zdrowia. Dlatego opowiadam o medycynie. Od początku. Do końca. 

Przyjmuję Pacjentów od momentu narodzin i towarzyszę im aż do później starości (najstarsza Pacjentka, którą mam przyjemność się opiekować, ma 101 lat). Daje mi to niezwykłą perspektywę na prawie każdy aspekt zdrowia i choroby. Tym właśnie chcę się z Tobą podzielić na tym blogu.

Pracuję z Pacjentami w ostatniej ich chorobie, w terminalnej fazie, w hospicjum domowym. Praca z Chorymi i Ich Bliskimi w domach jest niezwykłym wyzwaniem. Jest niełatwym doświadczeniem. Jest też niezwykle ważna, dla mnie osobiście jest jednym z zasadniczych elementów jakie kształtują mnie jako lekarza.

Tymi doświadczeniami dzielę się właśnie tutaj na blogu aby ułatwić Ci opiekę nad chorym Bliskim. 

Dlaczego medycyna rodzinna?

W mojej opinii daje najszerszą możliwość towarzyszenia pacjentom w zdrowiu (patronaż, bilans, szczepienia, opieka w ciąży i połogu, prewencja chorób, edukacja) i w chorobie (tego tłumaczyć nie trzeba). Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego mnie to motywuję zachęcam do przeczytania tego artykułu jednej z lekarek GP z Wielkiej Brytanii (tekst w języku angielskim).

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej oraz Polskiego Towarzystwa Wakcynologii

Dużo zdrowia,
Alek Biesiada