Wizyty domowe

Gdańsk, Sopot

791 36 76 01

Wizyty domowe

do Pacjentów dorosłych i dzieci

W trakcie wizyty domowej przeprowadzam szczegółowy wywiad, sprawdzam obecną dokumentację chorobową, oraz dostępne wyniki badań. Chory zawsze jest badany fizykalnie, a dodatkowo w trakcie wizyty istnieje możliwość przeprowadzenia prostych badań laboratoryjnych (wynik od razu!), np. CRP w kierunku stanu zapalnego, badania ogólnego moczu czy testów w kierunku wybranych bakterii. 

Wizyta

Realizuję wizyty na terenie Gdańska i Sopotu.

Umawianie

Wizytę możesz umówić w wygodny dla siebie sposób. Telefonicznie pod numerem: 791 36 76 01, mailowym lub przez komunikatory.

Płatności

Płatność przyjmowana jest wyłącznie gotówką. Wystawiam paragon, istnieje możliwość otrzymania fv.

Konsultacje online

Nie wykonuję konsultacji zdalnych, zawsze jestem jednak dostępny dla swoich Pacjentów zarówno telefonicznie, przez e-mail jak i komunikatory.

Wizyty kontrolne

Jeśli jesteś już moim Pacjentem i wymagasz wizyty kontrolnej - masz pierwszeństwo w zapisaniu się na nią.

Badania dodatkowe

W trakcie wizyty zależnie od potrzeb mogę zbadać CRP (test z krwi pobranej z palca), wykonać badanie moczu (test paskowy), badanie w kierunku wybranych infekcji górnych dróg oddechowych (szybkie testy).

Recepty i zwolnienia

Jeśli będzie takie wskazanie - otrzymasz ode mnie recepty - recepty z refundacją w ramach NFZ. W tym recepty Rpw (np. na silne leki przeciwbólowe). Otrzymasz także zwolnienie lekarskie online (eZLA).

A jeśli wizyta to za mało?

W razie potrzeby otrzymasz skierowanie do szpitala. Dodatkowo istnieje możliwość objęcia opieką w ramach POZ w wybranych rejonach Krakowa i okolic.

USG w domu

Dysponuję przenośnym aparatem USG marki Chison, umożliwiającym diagnostykę przyłóżkową, a więc także w Twoim domu. Wykonuję USG jamy brzusznej, USG tarczycy oraz USG naczyń (przy podejrzeniu zakrzepicy).

Diagnostyka i leczenie

Dla dorosłych

W swojej praktyce w ramach medycyny rodzinnej pracuję z dorosłymi Pacjentami, diagnozując Ich i lecząc. Sprawuję opiekę nad Chorymi w domu, w tym przewlekle leżącymi, obciążonymi wieloma chorobami. 

W swojej torbie lekarskiej mam cały niezbędny do tego sprzęt, między innymi pulsoksymetr, otoskop, ciśnieniomierz, podstawowe leki do podania od razu. 

Zakres leczenia lekarza rodzinnego

Dla Dzieci

W swojej praktyce w ramach medycyny rodzinnej pracuję z dorosłymi Pacjentami, diagnozując i lecząc. Sprawuję opiekę nad Chorymi w domu, w tym przewlekle leżącymi, obciążonymi wieloma chorobami. 

Otoskop, pulsoksymetr dziecięcy, stetoskop pediatryczny wchodzą w skład mojego podstawowego wyposażenia. 

Doświadczenie z hospicjum domowego

Pacjenci chorzy terminalnie

Mam doświadczenie w pracy z ciężko Chorymi, w tym z Pacjentami w ostatnich tygodniach i dniach życia. Sprawuję opiekę nad takimi Chorymi w ramach hospicjum domowego. 

Na wizycie jestem w stanie wykonać cewnikowanie, zaopatrzyć owrzodzenia, podać płyny i leki (w tym podskórnie). 

Consulting doctor
Sick man with daughter at home. The ill family.

W razie wątpliwości i pytań zapraszam do kontaktu

Najczęstsze pytania

Wizyta domowa (dziecko/dorosły) 400 zł

Wizyta domowa – Pacjent u kresu życia – 500 zł 

Szybkie testy CRP – 35 zł

Szybkie testy moczu – 15 zł

Inne badania lab. domowe – 35 zł

Przygotuj posiadane przez siebie wyniki badań, konsultacji lekarskich, ostatnie wypisy ze szpitala, listę leków stosowanych stale oraz tych, które były przyjmowane ostatnio doraźnie. 

Dla dzieci przygotuj ich książeczkę zdrowia. 

Wizyty domowe prywatne realizuję poza godzinami pracy w poradni, w poniedziałki i wtorki po godzinie 16, środki-piątki od 8 do 14 oraz w soboty od godziny 8 do 12. Inne godziny wymagają wcześniejszego uzgodnienia. 

Nie ma limitu czasowego. Niektóre wizyty trwają 30 minut – gdy wymagasz tylko szybkiej diagnostyki przeziębienia, na innych spędzam nawet 2 godziny – jeśli tego wymaga zabezpieczenie zdrowotne Chorego. 

English? Not a problem. We can discuss all important issues about your health in English. I used to work in the UK during my medical studies, I also had a chance to do internships in different hospitals in Europe (Greece, Spain and Germany).

Prowadzę prywatną indywidualną praktykę lekarską od 2014 roku. Przyjmuję Pacjentów w ramach poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, w tym dzieci i dorosłych, w ramach pracy na izbie przyjęć oraz w nocnej i świątecznej opiece lekarskiej. Mam także doświadczenie z pracy na oddziałach szpitalnych w ramach staży. Pracuję w hospicjum domowym (piszę na ten temat osobnego bloga: www.mistrzpolikarp.pl). 

W każdej sytuacji zagrożenia życia wzywaj Pogotowie Ratunkowe (999), nie czekaj na wizytę domową. Dotyczy to zwłaszcza: Chorych nieprzytomnych, nie oddychających, z nagłą reakcję alergiczną, z silnym krwawieniem). 

Zapraszam do kontaktu

Telefon: 791 36 76 01

Kontakt możliwy także przez facebook'a i instagram - wystarczy znaleźć mój profil:

Alek Biesiada

Zapraszam na mojego bloga

Wybrane dla Ciebie tematy:

Szczepienia

Czy dorośli powinni się szczepić? Kiedy? Na co?

Jak szczepić?

Przeczytaj

Wakacje

Jak chronić siebie i Bliskich? Co zabrać w apteczce?

Jak zadbać o zdrowie?

Sprawdź

Dla dorosłych

Jakie badania wykonać? O co zadbać?

Jak leczyć?

Przeczytaj

Umieranie

Umierający w domu? Co robić? Jak zwalczać objawy?

Jak się opiekować?

Przejdź
Wizyty domowe

Zapraszam do kontaktu telefonicznego, mailowego oraz przez social media:

791 36 76 01